اخبار,اخباربین الملل, تهدیدات داعش علیه دولت آمریکا


 اخباربین الملل - اوباما فرصت ائتلاف علیه داعش را از دست داد

یک روزنامه آمریکایی به انتقاد قانونگذاران ارشد کنگره این کشور از سیاست خارجی دولت اوباما در قبال تحولات جهانی پرداخت و به نقل از این قانونگذاران، دولت اوباما را بسیار محتاط و در حال سقوط آزاد توصیف کرد.

به گزارش تسنیم، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی به انتقاد قانونگذاران دو حزب جمهوریخواه و دموکرات کنگره آمریکا از اعتبار سیاست خارجی دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور این کشور پرداخت و نوشت روز یکشنبه هفته جاری، قانونگذاران مهم دو حزب کنگره از واکنش اوباما در قبال آشفتگی های بین المللی انتقاد و پیشنهاد کردند که دولت در بررسی درگیری های جاری در خاورمیانه و اوکراین، جسورانه تر اقدام کند.

*اوباما فرصت تشکیل ائتلاف علیه داعش را از دست داد
بر این اساس، «مایک راجرز» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با «فاکس نیوز»، به اظهارات اخیر اوباما مبنی بر اینکه دولت واشنگتن هنوز استراتژی ای برای مقابله با داعش ندارد، سیاست خارجی دولت آمریکا را در حال سقوط آزاد کامل توصیف کرد و گفت که اوباما فرصت های اولیه برای تشکیل ائتلافی از شرکای اتحادیه عرب و بررسی ظهور داعش را از دست داده است.

برخی دیگر از دموکرات ها ضمن انتقاد از سیاست های رئیس جمهور آمریکا، تاکید کرده اند که آمریکا باید اقدامات بیشتری برای نفوذ در درگیری های فزاینده خاورمیانه و اوکراین عملی کند؛ «دایان فاینستاین» رئیس کمیته اطلاعاتی سنا معتقد است که اوباما به اندازه کافی در تقابل با داعش قاطع برخورد نکرده و بسیار محتاط بوده است.

*داعش با بی قیدی آدم می‌کشد
این مقام ارشد سنای آمریکا با اشاره به اینکه دولت اوباما در قبال پیشرفت های سریع داعش در عراق غافلگیر شده است، گفت که تروریست های داعش حتی پیش از اینکه آمریکا مطلع شود، وارد مرز عراق شدند و این گروه فوق العاده خطرناک است و با بی قیدی و بی خیالی آدم می کشد.

فاینستاین با اشاره به اینکه اردن و لبنان در معرض خطر داعش قرار دارند، تاکید کرد که کشورهای خاورمیانه باید علیه این گروه تروریستی به عنوان یک تهدید واقعی متحد شوند.

«رابرت منندز» سناتور کمیته روابط خارجی سنا، یکی دیگر از دموکرات هایی است که تهاجم ادعایی روسیه به اوکراین را حمله مستقیم توصیف و اعلام کرده است که آمریکا باید این موضوع را تائید و تامین تسلیحات دفاعی اوکراین را آغاز کند.

فاینستاین نیز خواستار بحث مستقیم آمریکا با روسیه شد و درباره تاثیر تحریم هایی که جدیدا علیه مسکو تحمیل شده است بر ترساندن و مهار روسیه، ابراز تردید کرد و گفت روسی ها مردمی بسیار شجاع هستند و با هرگونه مشکل اقتصادی مقابله می کنند.

علاوه بر این، «مایکل مک فال» سفیر سابق آمریکا در روسیه نیز تاکید کرده است که پیدا کردن راه حل برای تنش های جاری بین روسیه و اوکراین کار دشواری نیست و نیازمند مرکزیت زدایی بیشتر از شرق اوکراین، استفاده از زبان روسی و شاید به کارگیری برخی ناظران بین المللی باشد.

*اختلاف نظر قانونگذاران درباره تهدیدات داعش علیه دولت آمریکا
درحالیکه دولت اوباما جمعه اخیر گفت که دولت واشنگتن مانند انگلیس اقدام به افزایش هشدارهای تروریستی به دلیل تهدید گروه شبه نظامیان نخواهد کرد، نشریه «هیل» چاپ کنگره آمریکا نیز در خبری به اختلاف نظر قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا درباره تهدیدات پیش روی این کشور و احتمال حمله داعش در خاک آمریکا پرداخت.

هیل به نقل از «پیتر کینگ» عضو کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: ما باید با این تهدید (داعش) مانند انگلیسی ها روبرو شویم؛ وی گفت که هزارن نفر با گذرنامه های غربی و اروپایی وجود دارند که برای جنگ در کنار داعش الهام گرفته اند و ممکن است به کشورهای خود باز گردند و حملاتی را عملی کنند.

کینگ ضمن تاکید بر اینکه نباید بیشتر از این منتظر ماند، گفت که اوباما باید مواضع داعش در سوریه را هدف بگیرد و این همان اقدامی است که دولت اوباما در حال سبک سنگین کردن آن است.

«آدام اسمیت» دموکرات ارشد کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا نیز گفت که داعش با وجود اینکه تهدیدی برای خاک آمریکا است، اما همتراز با القاعده ای که روی توطئه های متعدد برای حمله به خاک آمریکا کار کرده است، نیست؛ وی گفت آمریکا نمی تواند به راحتی داعش در سوریه را هدف بگیرد زیرا این کار باعث جذب نیروی بیشتر توسط این گروه تروریستی می شود.

این در حالیست که کینگ نگرانی ها درباره تاثیر حملات هوایی آمریکا علیه داعش در سوریه بر افزایش جنگجویان این گروه تروریستی و بهانه دادن دست آنها برای حمله به آمریکا را نادیده گرفته و اعلام کرده است که داعشی ها به هیچ بهانه ای نیز ندارند و هرچه بیشتر زمان بگذرد، این گروه خطرناک تر می شود.


 اخبار بین الملل - تسنیمرپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.