فاز دوم هدفمندی,عسل قلزم,اخبار

 

فاز دوم هدفمندی مثل "عسل قلزم" است

مسئولان اعلام کرده اند که در مرحله دوم اجرای طرح هدفمندی یارانه ها پول بیشتری به مردم می دهند که انجام این کار اگرچه ظاهر خوبی دارد اما عملا به دلیل افزایش نقدینگی و ایجاد تورم افسارگسیخته حتما کام مردم را تلخ خواهد کرد.

چهره اقتصادی مجلس هشتم فاز دوم هدفمندی یارانه ها را به عسل قلزم تشبیه کرد که شیرین اما در عین حال کشنده است.

الیاس نادران نماینده تهران و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این روزها که برای سخنرانی به جمع مردم می روم نظرم را درباره فاز دوم هدفمندی یارانه ها جویا می شوند و می خواهند بدانند که اجرای مرحله دوم جراحی بزرگ اقتصادی چه تبعاتی دارد.

وی افزود: به نظر من فاز دوم هدفمندی یارانه ها آنگونه که دولتی ها می خواهند اجرا کنند شبیه عسل قلزم است که علیرغم طعم شیرین و گوارا، مهلک و کشنده است.

نادران تصریح کرد: مسئولان اعلام کرده اند که در مرحله دوم اجرای طرح هدفمندی یارانه ها پول بیشتری به مردم می دهند که انجام این کار اگرچه ظاهر خوبی دارد اما عملا به دلیل افزایش نقدینگی و ایجاد تورم افسارگسیخته حتما کام مردم را تلخ خواهد کرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد که اجرای بدون تدبیر و عجولانه فاز دوم هدفمندی یارانه ها مانند عسل قلزم برای اقتصاد ملی حکم سم مهلک و کشنده را دارد.

 

عسل قلزم چیست؟

هنگامی که مالک اشتر نخعی از سوی حضرت على (ع) به زمامداری مصر منصوب شد، عمر و عاص توطئه قتل ‏وی را طراحی کرد که بر اساس آن معاویه شخصى به نام نافع را در شمایل فقیری به خدمت بهترین یار امام علی ‏‏(ع) فرستاد تا در فرصت مناسبى مالک را مسموم کند.‏

نافع که خود را مرید و ارادتمند حضرت على (ع) جا زده بود، به گونه اى رفتار کرد که مالک اشتر به او اطمینان ‏پیدا و ارو را همسفر خود به مصر کرد؛ اما هنگامی که در طول مسیر به روستاى قلزم رسیدند، نفوذی معاویه ‏با زهرآگین کردن عسل که از طریق پیرمرد ساده دلی به مالک اشتر خورانده شد، وی را مسموم کرد و به شهادت رساند.‏/مهررپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.