تهران، اولين شهر بدون قبض در كشور می شود

 

براي راه‌اندازي اين سامانه اينترنتي سازمان‌هاي آب، برق، گاز و اداره مخابرات مكلف خواهند شد، برنامه‌ريزي‌هاي خود را جهت اجراي پايلوت اين برنامه در كارگروه‌هاي تخصصي مشخص و سپس در سطح استان آن را اجرايي كنند.

معاون توسعه و منابع انساني استانداري تهران گفت: با راه‌اندازي سامانه تجميع قبوض شهري پايتخت و توسعه دولت الكترونيك، بزودي قبوض كاغذي حذف مي‌شوند.

نصرالله ابراهيمي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: در آخرين جلسه شوراي اداري استان تهران مقرر شد با ايجاد سامانه تجميع قبوض، قبض‌هاي آب‌، برق، گاز و تلفن در يك سامانه تجميع و از طريق اينترنت پرداخت شوند.

وي افزود: براساس نتايج بررسي‌هاي كارشناسي كه در خصوص هزينه‌هاي صدور قبض كاغذي از ابتداي چاپ تا زمان پرداخت صورت گرفت، قيمت تمام شده هر قبض 750 تومان براي دولت هزينه دارد كه اين هزينه‌ها علاوه بر هزينه‌هاي غيرمستقيم آن است.

به گفته ابراهيمي، اگر قبض آب، برق، گاز و تلفن را كه ماهي‌ يكبار صادر مي‌شود جمع كنيم، در طول يكسال 24 قبض براي هر خانوار صادر مي‌شود و چنانچه اين عدد را در 750 تومان و همچنين سه ميليون و 850 هزار خانوار تهراني ضرب كنيم، ساليانه حدود 70 ميليارد تومان صرفه‌جويي مي‌شود كه اين هدف تنها با حركت به سمت دولت الكترونيك امكان‌پذير است.

معاون استاندار تهران همچنين گفت: براي راه‌اندازي اين سامانه اينترنتي سازمان‌هاي آب، برق، گاز و اداره مخابرات مكلف خواهند شد، برنامه‌ريزي‌هاي خود را جهت اجراي پايلوت اين برنامه در كارگروه‌هاي تخصصي مشخص و سپس در سطح استان آن را اجرايي كنند.

وي تاكيد كرد: با توسعه دولت الكترونيكي در كلانشهري چون تهران علاوه بر صرفه‌جويي با تجميع قبوض شهري براي دولت، مردم نيز از خدمات مطلوبي برخوردار خواهند شد و بسياري از هزينه‌هاي غيرمستقيم پرداخت‌هاي قبوض شهري از سبد خانوار حذف مي‌شود.

ابراهيمي گفت: پس از اعلام پيشنهادات و برنامه‌هاي دستگاه‌هاي مرتبط با قبوض شهري به استانداري برنامه پايلوت آن طي يك ماه اجرا و پس از انجام كارهاي كارشناسي نهايي، به صورت سراسري در استان اجرا مي‌شود كه زمان دقيق اجراي آن متعاقبا اعلام خواهد شد..../عصرایرانرپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.